Новини 2020-03-02 17:35

Мінкультури презентувало новий телеканал, який мовитиме на окуповані території

Варто зазначити, що новий телеканали мовить з 1 березня у тестовому режимі.
Міністерство культури презентували новий телеканал, який мовитиме на окуповані території, його назва — «Дом». Презентували телеканал в.о. гендиректор телеканалу UATV Юлія Островська, перший заступник міністра культури Анатолій Максимчук, заступник голови комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, а також заступники глави Офісу президента Юрій Костюк та Кирило Тимошенко.

 

Варто зазначити, що новий телеканали мовить з 1 березня у тестовому режимі. Одна з цілей каналу — «деокупація свідомості» українських громадян.

 

Потураєв зазначив, що телеканал буде транслюватися лише на окуповані території, тобто на вільній частині країни дивитися його не вдасться.

 
 

Островська заявила, що контент отримають від медіагруп «1+1 media», «StarLight Media», «Inter Media Group», «Медіа Група Україна». Це все розважальний контент. Приблизно 15% контенту буде від студії «Квартал 95». Потураєв наголосив, що його залучали не напряму у студії, а він йшов у пакеті з групою «1+1 media».Найближчим часом на каналі «Дом» планують запустити власні новини та ток-шоу. 

 

 

Щодо мови каналу «Дом» Тимошенко заявив: «У нас не стоїть питання, якою мовою буде мовити канал. Ведучі й гості будуть спілкуватися як російською, так і українською».

 

 

Костюк додав, що новини виходитимуть і російською, і українською, вони будуть як загальнонаціональні, так і регіональні, однак Потураєв запевнив, що редакційна політика каналу «Дом» не повторюватиме тези російської пропаганди.

 

 

За словами Максимчука, на 2020 рік бюджет каналу разом з агентством «Укрінформ» складає 257 мільйонів гривень. З«Дом» розраховує на співпрацю із Суспільним, а також веде переговори з міжнародними партнерами та донорами. Конкурс на посаду гендиректора каналу завершиться 12 березня, документи приймають до 4 березня, після цього «буде заслуховування кандидатів і призначення за процедурою».

 

 

Костюк також підтвердив, що режисер Олексій Кірющенко (зокрема режисер серіалу «Слуга народу») консультував новий телеканал. Режисер також має право претендувати на посаду очільника каналу і брати участь у конкурсі.

 

 

Крім того, Тимошенко підтвердив, що журналістів каналу консультують працівники телеканалу «112 Україна», який належить соратнику Віктора Медведчука Тарасу Козаку».

 

Раніше повідомлялося, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила не будувати на Херсонщині нові телекомунікаційні вежі для розширення площі покриття українським мовленням території анексованого Росією Криму а значно збільшити висоту діючої Чаплинської.