Новини 2020-03-03 11:23

В Україні зафіксували перший випадок коронавірусу

Станом на 3 березня у світі зареєстровано 90 937 випадків зараження.

В Україні зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом Covid-19. Про це на брифінгу в Києві розповів головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко у вівторок, 3 березня.

 

 

Випадок зареєстрували в Чернівецькій області.

 

 

Зазначимо: за даними МОЗ, станом на 3 березня у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків зараження, з них  3 117 - летальні. Одужало вже 48 017 осіб.

 

Зауважимо: раніше стало відомо, що в Італії коронавірус підчепила 26-річна українка. Вона працює на півночі в Кремоні і їздила на південь провідати батьків у Чіленто/Салерно. Зараз жінка перебуває в інфекційному відділенні лікарні в Неаполі. Родичів, яких вона провідувала, помістили на карантин.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції.

 

24 лютого у МОЗУ повідомили, що розповсюдження коронавірусу йде на спад. Водночас, на українському кордоні перевірятимуть температуру громадян з усіх країн, які прибувають до України – як авіа-, так і залізничним та автомобільним сполученням.

 

Також МОЗУ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу.