Новини 2020-03-03 14:00

Мельничука доставили до суду Салонік – МЗС

Екс-нардеп був затриманий під час перетину грецько-болгарського кордону за запитом РФ.

Колишнього народного депутата Сергія Мельничука доставили до суду грецького міста Салоніки, де вирішуватиметься питання щодо його арешту чи звільнення. Про це директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Сергій Погорельцев повідомив в УНІАН у вівторок, 3 березня.

 

«Сергія Мельничука доставлено до суду міста Салоніки. Його стан здоров’я задовільний, він забезпечений усім необхідним», - сказав Погорельцев, зазначивши, що зустріч Мельничука з прокурором наразі не розпочалася, оскільки прокуратура при суді Салонік очікує на необхідні документи від Національного бюро Інтерполу в Греції.

 

Також до суду прибули консул України в Салоніках, адвокат і дружина Мельничука з дитиною.

 

Як зазначається, позиція сторони захисту ґрунтується на тому, що, відповідно до повідомлення Генерального секретаріату Інтерполу, відомості щодо розшуку Мельничука, розміщені в обліках організації, заблоковано через перевірку на відповідність правилам Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) – зокрема, через політичну вмотивованість такого розшуку.

 

«Зазначене повідомлення Генерального секретаріату Інтерполу було направлено на адреси національних бюро Інтерполу усіх країн-учасниць Міжнародної організації кримінальної поліції», - повідомив Погорельцев.

 

Нагадаємо, екс-комбат батальйону «Айдар», нардеп 8 скликання Мельничук був затриманий під час перетину грецько-болгарського кордону за карткою Інтерполу, яку подала РФ. Мова йде про нібито причетність до вбивства у квітні 2014 року у Ростовській області РФ. Згодом Інтерпол вирішив переглянути запит РФ для перевірки його правової обґрунтованості та відповідності ст. 3 статуту організації, яка забороняє політично вмотивоване переслідування.