Новини 2020-03-03 17:24

Загострення в Ідлібі. ЄС пообіцяв Греції 700 млн євро на подолання міграційної кризи

Ця сума включає 350 мільйонів євро, які можна отримати негайно.

Євросоюз виділить Греції 700 млн євро на подолання нової міграційної кризи, пов'язаної із загостренням ситуації в сирійській провінції Ідліб. Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час спільної пресконференції з президентами Європейської ради та Європарламенту, прем’єрами Греції і Хорватії, повідомляє "Європейська правда".

 

"Ми можемо надати Греції фінансову допомогу в розмірі 700 мільйонів євро. Ця сума включає 350 мільйонів євро, які можна отримати негайно, а також додаткові 350 мільйонів євро, які можуть бути запитані в рамках внесення поправок до бюджету" - сказала фон дер Ляєн.

 

За її словами, фінансова допомога призначена для управління міграцією в цілому, а також для створення необхідної інфраструктури і управління нею.

 

 

Також, за словами глави ЄК, ЄС на прохання Греції запустив механізм цивільного захисту.

 

Нагадаємо, 1 березня грецькі поліцейські застосували проти мігрантів, які намагаються перетнути кордон з території Туреччини, важкі водомети і сльозогінний газ. 

 

Раніше глава МВС Туреччини Сулейман Сойлу заявив, що кордон в прилеглій до Греції і Болгарії провінції Едірне перетнули 76 358 осіб. У зв'язку з цим грецький МЗС звинуватив Анкару в цілеспрямованої дезінформації.

 

За даними Міжнародної організації з міграції, на турецькій стороні 212-кілометрового кордону з Грецією увечері 29 лютого перебувало понад 13 тисяч осіб, які сподіваються проникнути на територію Євросоюзу після відмови Анкари стримувати цей потік.