Новини 2020-03-04 11:04

Справа Шеремета. У захисника Антоненка тривають обшуки

Підстава – рішення Печерського райсуду.

У юриста Леоніда Маслова, який виступає на стороні захисту підозрюваного у вбивстві журналіста Павла Шеремета – Андрія Riffmaster Антоненка, триває обшук. Про це повідомив юрист Масі Найєм у середу, 4 березня, у Facebook.

 

Як зазначається, підстава для обшуку – рішення Печерського суду на відповідне клопотання слідчого в зв'язку з тим, що нібито Маслов заходив в акаунт в соціальній мережі Антоненка і міг видалити інформацію.

 

«Маслов Леонід Клавдійович, 03.03.1967 р.н. - 4 січня 2020 року по невідомій слідству причині здійснив вхід до сторінки в соціальній мережі «Вконтакте», яка належить Антоненко А.С. і міг знищити або пошкодити інформацію, яка може представляти інтерес по вищевказаному кримінальному провадженню. Про цю подію Маслов Л.К. виклав повідомлення в соціальній мережі «Фейсбук». Отже, Маслов Л.К. може мати доступ до соціальних сторінок Антоненко А.С. і до інших речових доказів, знищувати їх або приховувати від слідства», - йдеться в оприлюдненому уривку документа.

 

 

Про обшук повідомляється також на сторінці Free Riff у Facebook. Як свідчить оприлюднене фото судової ухвали, документ ухвалили 25 лютого.

 

 

Виданню «Українська правда» директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко повідомив, що не уповноважений коментувати слідчі дії.

 

Як зауважує УП, Леонід Маслов не є офіційним адвокатом Антоненка, однак він входить до групи захисту, допомагає адвокатам та публічно критикує версію слідства. У соцмережі Маслов часто описував версію захисту та недоліки, які, на думку захисту, є у версії правоохоронців. Зокрема, Маслов публікував дані геолокації зі сторінки Антоненка, які свідчили, що в момент підготовки вбивства музикант перебував вдома.

 

Як повідомлялося, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті підриву автомобіля. Авто належало керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель за ч. 2 п. 5 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).

 

12 грудня 2019 року Нацполіція затримала підозрюваних у цій справі – зокрема, Андрія Антоненка.

 

Антоненко – лідер гурту Riffmaster, військовий сержант Сил Спеціальних операцій ЗС України. Він є автором гімну Сил спеціальних операцій «Тихо прийшов, тихо пішов».

 

Також у справі як підозрювані, окрім Антоненка, фігурують медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугарь, добровольці Владислав та Інна Грищенки, волонтерка Юлія Кузьменко.

 

За версією правоохоронців, чоловік, що бере участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  – це Антоненко. Жінка, яка закладала вибухівку – це Кузьменко. Дугарь потрапила на камери і її ідентифікували як людину, яка знімала авто до закладання вибухівки. Дугарь фотографувала місце розташування камер на мобільний телефон поруч із місцем злочину незадовго до вбивства Шеремета. За версією правоохоронців, основний мотив вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

 

Організатором вбивства слідство вважає Антоненка.

 

14 грудня суд відправив Антоненка в СІЗО до 8 лютого. Однак, 5 лютого Антоненку був продовжений арешт до 4 квітня.

 

27 лютого захисники Антоненка заявили про публікацію Міністерством внутрішніх справ маніпулятивної інформації. МВС заявило, що Антоненко нібито відмовився від слідчого експерименту, надання свідчень і від одночасного допиту з Юлією Кузьменко та від тесту на детекторі брехні. Натомість захист зазначив, що ветеран не відмовлявся від слідчого експерименту, а наполягав на його проведенні у присутності вільно обраного захисника, у чому йому відмовили. Також Антоненко добровільно надав свідчення.