Новини 2020-03-07 13:10

США закликали світ запроваджувати санкції проти Росії через дії в Криму

Із 2014 року під санкції США потрапляли ті, хто грав провідну роль в окупаційному режимі.

Сполучені Штати Америки закликали світову спільноту запроваджувати санкції проти Російської Федерації через окупацію Кримського півострову. Про це 6 березня сказала заступниця представника США в ООН, посол Черіті Норман Шале під час засідання Ради безпеки ООН.

 

«США сповнені рішучості притягнути Росію до відповідальності за окупацію Криму. Із 2014 року санкцій адресували до тих, хто грав провідну роль в окупаційному режимі. Також є санкції щодо представників правоохоронних органів, які застосовували тортури до кримськотатарських активістів. Закликаємо інші країни запровадити такі ж обмеження», – розповіла Черіті Норман Шале.

 

Представниця США наголосила, що Росія повинна надати доступ ООН і ОБСЄ на територію анексованого півострова, щоб міжнародні місії могли спостерігати і документувати все, що там відбувається.

 

Нагадаємо, що  ЄС прийняв і неодноразово розширював список санкцій проти осіб, яких в Євросоюзі вважають відповідальними за порушення територіальної цілісності України.

 

Зараз у списку санкцій 61 громадянин РФ і України, яким заборонений в'їзд до ЄС, а їх можливі активи в країнах-членах союзу заморожені.

 

Крім того, європейці внесли до списку санкцій два кримських підприємства - "Чорноморнафтогаз" і "Феодосійське підприємство із забезпечення нафтопродуктами".

 

3 березня  у США заявили, що  будуть зберігати "кримські" санкції проти Росії, поки вона не вийде з Криму. 

 

 

 

схожі новини