Новини 2020-03-07 17:08

Справа МН17. Можливий новий судовий процес, якщо будуть нові підозрювані

Про це стане відомо 9 березня.

Якщо слідство встановить нових підозрюваних у справі про катастрофу рейсу МН17, то їхня винуватість може бути розглянута у судовому процесі 9 березня або у новому. Про це повідомила відповідальна за роботу зі ЗМІ під час процесу щодо МН17 суддя Йоланде Вейннобел.

 

“Прокуратура може вирішити, що є достатньо доказів для притягнення до відповідальності нових підозрюваних. В цьому разі прокурор має прийняти рішення, чи притягати до відповідальності нових підозрюваних як частину цієї самої справи чи окремої”, - пояснила суддя.

 

 Вейннобел зазначила, що суд теж буде вирішувати, чи обвинувачуваний буде проходити в одній справі, чи це буде дві окремі справи.

 

Вона наголосила, що тільки вранці 9 березня стане відомо, чи з’явилися нові звинувачувані та інші адвокати. Станом на сьогодні є тільки два адвокати, які заявили, що представлятимуть одного обвинуваченого.

 

Нагадаємо, що Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу "Бук", який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії.

 

7 липня 2017 Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду про міжнародне правове співробітництво стосовно злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН17. Метою угоди є врегулювання питань, що стосуються або виникають у зв’язку з переслідуванням і засудженням у Нідерландах осіб за злочини, пов’язані зі збиттям літака рейсу МН17. 12 липня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект №0194, який ратифікує угоду між Україною та Нідерландами про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу MH17 Малазійських авіаліній 17 липня 2014 року. 

 

17 вересня 2018 року начальник Головного ракетно-артилерійського управління Міноборони РФ Нікалай Паршін заявив, що ракета зенітно-ракетного комплексу "Бук", яка збила у 2014 році малайзійський "Боїнг" рейсу MH17, була виготовлена у місті Далгапрудній, що у Московській області, у 1986 році  і відправлена в Україну, звідки більше не поверталася до РФ. У свою чергу, секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олександр Турчинов  заявив про неправдивість заяви Міністерства оборони Росії про те, що ракета, з якої у 2014 році над Донбасом був збитий малайзійський  "Боїнг" рейсу MH17, нібито має українське походження. 

 

Нідерланди та Австралія офіційно звинуватили Росію у відповідальності за збиття малайзійського «Боїнга» на сході України у 2014 році.