Новини 2020-03-08 13:17

Перший випадок коронавіруса підтвердили в Молдові

Коронавірус виявили у 48-річної жінки, яка повернулася в Кишинів з Італії

Міністерство охорони здоров'я Молдови підтвердило перший випадок захворювання коронавірусом в країні. Про це йдеться в повідомленні прес-служби МОЗ Молдови.

 

Наголошується, що коронавірус був виявлений 7 березня у 48-річної жінки, яка повернулася з Італії. Її госпіталізували в важкому стані в стратегічне лікарняний заклад з аеропорту.

 

"Вона страждає від декількох хронічних захворювань: діабету, надлишкової маси тіла 2 ступеня і гіпертонії. Чоловік був доставлений в медичний заклад з аеропорту службою 112 у важкому стані з двостороннім бронхопневмонией з гострою дихальною недостатністю, лихоманкою, кашлем, загальною слабкістю", - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що сьогодні, 8 березня, в Молдові відбудеться позачергове засідання уряду з питань суспільної охорони здоров'я.

 

Нагадаємо, що коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції.

 

3 березня в Україні зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом Covid-19. 

 

 

схожі новини