Новини 2020-03-09 14:00

Родичі загиблих в авіакатастрофі MH17 вимагатимуть компенсації

9 березня у нідерландському комплексі Схіпхолі розпочався суд у справі.

Частина родичів загиблих у катастрофі літака MH17 на Донбасі вимагатимуть фінансової компенсації. Про це повідомила «Європейська правда» з судового процесу щодо MH17 в Нідерландах у понеділок, 9 березня.

 

Про вимоги щодо компенсації оголосили 84 родичі, оголосив головуючий суддя Хендрік Стейнхаюс: «84 родичі загиблих родичів повідомили про вимоги щодо компенсації».

 

Суддя не розкрив деталі щодо заявлених вимог про компенсацію, ці дані будуть оприлюднені згодом. Він наголосив, що заяви про компенсацію мають бути належним чином обґрунтовані.

 

Невідомо, громадяни яких держав заявили про свою вимогу щодо компенсації.

 

Також відомо, що 49 родичів загиблих планують виступити із виступами під час слухань.

 

Зауважимо: 9 березня в юридичному комплексі «Схіпхол» у передмісті Амстердама почалися слухання у справі збиття «Боїнга» рейсу МН17 на Донбасі. Статус звинувачуваних мають троє громадян Росії: Сергій Дубинський, Ігор Гіркін та Олег Пулатов, а також громадянин України Леонід Харченко. Жоден з підозрюваних не прибув до суду.

 

Нагадаємо, 17 липня 2014 року пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс МН17 із Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом. На борту лайнера перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі загинули.

 

Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Росія категорично заперечує причетність до збиття MH17.