Новини 2020-03-10 11:07

Українців закликали обмежити поїздки до Італії через коронавірус

Громадянам, які перебувають в Італії, радять дотримуватися рекомендацій МОЗ.

Міністерство закордонних справ рекомендувало громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до Італійської Республіки у зв’язку з подальшим загостренням епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавірусу 2019-nCoV. Про це 10 березня повідомляють на сайті відомства.

 

“Співвітчизникам, які продовжують перебувати в Італії, необхідно виявляти підвищену увагу та обережність, дотримуватись рекомендацій та законних вимог місцевих органів влади, вживати необхідних запобіжних заходів для забезпечення власної безпеки, зокрема, що стосується обмежень щодо переміщення всередині країни та місць проживання, уникати скупчень людей”, —  пишуть у повідомленні.

 

Зазначають також, що громадянам, які зараз перебувають у Італії, потрібно повідомити про своє місце перебування та контактні дані у найближчій консульській установі України або зареєструватися на вебресурсі https://friend.mfa.gov.ua.

 

Також просять слідкувати за рекомендаціями, які розробили в МОЗ, щоб запобігти зараженню коронавірусом. Радять регулярно і ретельно мити руки, не торкатися руками очей, носа і рота, прикривати паперовою хустинкою рот і ніс під час чхання, протирати поверхні, використовувати маски у разі підозри на захворювання.

 

Наголошують, що у разі підвищеної температури тіла, кашлю, утрудненого дихання або при поверненні з країн, найбільш уражених коронавірусом, телефонувати на номер «гарячої» лінії 1500.

 

Нагадаємо, що 10 березня усі регіони Італії закривають на карантин у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції Covid-19.

 

Коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії, де зафіксували спалах коронавірусної інфекції.

 

24 лютого у МОЗ повідомили, що розповсюдження коронавірусу йде на спад. 

 

Також МОЗ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19. 

 

Перший в Україні випадок інфікування Covid-19 зафіксували 3 березня в Чернівецькій області.

 

5 березня у МОЗ повідомили, що через можливе поширення коронавірусу заборонять масові заходи та тимчасово закриватимуться школи.