Новини 2020-03-10 13:50

Ізраїль відмовлятиме у в’їзді іноземцям, які не готові до карантину – посольство

У зв’язку зі зростанням захворюваності на коронавірус уряд країни з 20:00 12 березня вводить обмежувальні заходи.

Іноземці, які прямують до Ізраїлю, можуть отримати дозвіл на в’їзд лише за можливості забезпечити своє перебування на двотижневому домашньому карантині. Про це повідомляється на сайті посольства України в Ізраїлі у вівторок, 10 березня.

 

Як повідомляється, у зв’язку із збільшенням кількості випадків захворюваності на коронавірус уряд Ізраїлю з 20:00 12 березня вводить обмежувальні заходи щодо іноземців.

 

«Іноземці, що подорожують в Ізраїль, можуть отримати дозвіл на в’їзд у країну виключно у разі можливості забезпечити своє перебування у домашньому карантині протягом двох тижнів. Під час перетину кордону іноземні громадяни мають повідомити співробітникам імміграційної служби постійну адресу свого перебування у карантині», - йдеться в повідомленні.

 

У разі відсутності можливості перебування у карантині протягом 14-денного періоду іноземцям відмовлять у в’їзді.

 

Як зазначається, режим дотримання домашнього карантину перевіряється співробітниками Міністерства охорони здоров’я та правоохоронцями Ізраїлю.

 

«У випадку встановлення факту порушення умов перебування у карантині особи, винні у таких діях можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності з максимальним строком покарання 7 років позбавлення волі», - йдеться в повідомленні.

 

Посольство України в Ізраїлі радить українцям, які планують у найближчий час відвідати Ізраїль та не зможуть забезпечити перебування у карантині протягом 14 днів, утриматися від подорожі або здійснити її після скасування обмежувальних заходів.

 

Зауважимо: станом на вівторок, 10 березня, у світі зареєстровано 114 219 випадків захворювання Covid-19. 64 147 (56,2%) осіб одужали. Зареєстровано 4 024  летальні випадки.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії.

 

24 лютого у МОЗ повідомили, що розповсюдження коронавірусу йде на спад. 

 

Також МОЗ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19. 

 

Перший в Україні випадок інфікування Covid-19 зафіксували 3 березня в Чернівецькій області.

 

5 березня у МОЗ повідомили, що через можливе поширення коронавірусу заборонять масові заходи та тимчасово закриватимуться школи.