Новини 2020-03-10 15:29

Справа МН17. Прокурор заявив, що Росія намагається залякати свідків

Один із свідків справи розповів, що до нього приходили озброєні бойовики, а зараз він переховується.

Російські спецслужби роблять спроби залякати засекречених свідків у справі про збитий "Боїнг" на Донбасі. Про це 10 березня на суді в Гаазі заявив прокурор Тейс Бергер.

 

"Опитування свідків є реальним ризиком для їх безпеки. У зв'язку з цим судовий слідчий прийняв рішення засекретити дані десятків людей", - сказав Бергер.

 

Прокурор зазначив, що один зі свідків повідомив електронною поштою, що до нього кілька разів приходили озброєні бойовики після того, як він розповсюдив відео з "Буком". Після цього свідок був змушений переховуватися.

 

Зі слів Бергера, у іншого свідка, який розслідував обставини катастрофи, будучи в Росії, вилучили комп'ютер.

 

"Є чіткі вказівки на те, що російські спецслужби активно намагаються перешкодити зусиллям для встановлення правди з приводу катастрофи рейсу MH17", - зауважив прокурор.

 

Нагадаємо, що 17 липня 2014 року пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", що виконував рейс МН17 із Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий збройними силами РФ над окупованим Донбасом. На борту лайнера перебувало 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі загинули.

 

Міжнародна слідча група повідомила, що літак був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську. Росія категорично заперечує причетність до збиття MH17.

 

10 березня у юридичному комплексі "Схіпхол" у передмісті Амстердама розпочалося друге засідання у справі збиття літака рейсу МН17 на Донбасі.