Новини 2020-03-10 15:18

Біженці із Сирії. Лідери ЄС зустрілися з Ердоганом

У Євросоюзі зазначили, що угода між Туреччиною та Європою - чинна.

Лідери Євросоюзу 9 березня провели зустріч із президентом Туреччини Таїпом Ердоганом із приводу двосторонньої угоди щодо біженців повідомляє агенція новин AFP, передає DW

 

"Очевидно, що у нас є розбіжності, але ми говорили прямо і відкрито один з одним", - заявила після зустрічі голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Угода між ЄС і Туреччиною про біженців є дійсною, Європейський Союз продовжує її дотримуватися, наголосила фон дер Ляєн.

 

Президент Європейської Ради Шарль Мішель повідомив, що зовнішньополітичні відомства ЄС і Туреччини працюватимуть у форматі групи експертів. Найближчими днями вони мають прояснити різницю у баченні сторін щодо виконання угоди.

 

Обидва європейських лідери позитивно оцінили переговори з Ердоганом, але жоден з них так і не представив конкретних результатів зустрічі з турецьким лідером, зауважує агенція dpa. А Ердоган взагалі не брав участі у спільній пресконференції, утім назвав зустріч з європейськими політиками "продуктивною".

 

Нагадаємо, 1 березня грецькі поліцейські застосували проти мігрантів, які намагаються перетнути кордон з території Туреччини, важкі водомети і сльозогінний газ. 

 

Раніше глава МВС Туреччини Сулейман Сойлу заявив, що кордон в прилеглій до Греції і Болгарії провінції Едірне перетнули 76 358 осіб. У зв'язку з цим грецький МЗС звинуватив Анкару в цілеспрямованої дезінформації.

 

За даними Міжнародної організації з міграції, на турецькій стороні 212-кілометрового кордону з Грецією увечері 29 лютого перебувало понад 13 тисяч осіб, які сподіваються проникнути на територію Євросоюзу після відмови Анкари стримувати цей потік.

схожі новини