Новини 2020-03-11 13:47

Справа Гандзюк. Болгарія винесла рішення про екстрадицію Левіна

Таким чином Богларія задовільнила запит Генерального прокурара України.

Суд Республіки Болгарія залишив у силі рішення суду першої інстанції про видачу в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності Олексія Левіна, якого підозрюють у причетності до нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк. Про це 11 березня повідомляють на сайті Офісу Генерального прокурора.

 

Зазначають, що таким чином, компетентними органами Республіки Болгарія задоволено підписаний Русланом Рябошапкою запит Офісу Генерального прокурора про екстрадицію.

 

“Після його фактичної передачі українським правоохоронним органам будуть проведені необхідні процесуальні дії для якнайшвидшого розслідування вчиненого злочину та передачі до суду обвинувальних актів стосовно його учасників”, —  пишуть у повідомленні.

 

Нагадаємо, що 31 липня 2018 року в Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст. 296 ККУ «хуліганство». Проте згодом поліція перекваліфікувала напад на «замах на вбивство». 4 листопада Гандзюк померла.  Спецслужби розслідують п'ять кримінальних проваджень, що стосуються вбивства.

 

28 лютого стало відомо, що підозрюваний у причетності до вбивства активістки Катерини Гандзюк – Олексій Левін – може бути доставлений до українського суду протягом 7-12 днів.