Новини 2020-03-11 14:39

У МОЗ заявили, що не збираються зупиняти медичну реформу

Міністерство готується до другого етапу реформи.

Нове керівництво Міністерства охорони здоров’я України не має наміру зупиняти медичну реформу в Україні. Про це 11 березня заявив заявив Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець, як повідомляє прес-служба МОЗ.

 

У відомстві стверджують, що нові зміни у системі охорони здоров’я будуть ґрунтуватися на передовому міжнародному досвіді та включатимуть інтереси лікарів та пацієнтів.

 

«Реформа системи охорони здоров’я України не зупиняється, вона продовжується. Наше завдання – провести такі зміни, від яких виграють всі українці: як пацієнти, так і лікарі. Очевидно, що модернізація повинна відбуватися на основі вітчизняного досвіду та передових світових практик і щоб нові механізми запрацювали одразу, а українці не потерпали від очікування змін», - зазначив Ілля Ємець.

 

За словами очільника відомства, підготовка до впровадження другого етапу реформи системи охорони здоров’я проходить в Міністерстві охорони здоров’я уже зараз.

 

Нагадаємо, що із 2018 року Україна запустила перший етап медичної реформи. Тепер пацінти закладів первинної медичної допомоги можуть самостійно обирати собі сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Вони підписують із ними декларації, а кошти в ці лікарні перераховують за принципом "гроші ходять за пацієнтом". 


Із першого квітня 2020 року мають запустити другий етап медичної реформи, який змінюватиме спеціалізовану допомогу.