Новини 2020-03-13 09:31

Олександр Данилюк: Зараз є величезні ризики політичного рішення про те, що медична реформа класна, але ми до неї не готові, тож її слід відкласти

Не можна просто дати лікарям визначити важливість впровадження реформи.

Зараз є величезні ризики політичного рішення щодо медичної  реформи, але українці до неї не готові, тож її слід відкласти. Про це пише колишній секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк. 

 

«Зараз є величезні ризики політичного рішення про те, що реформа класна, але ми до неї не готові, тож її слід відкласти. Не можна просто дати лікарям визначити важливість впровадження реформи, це некоректний підхід. Я як лікар три роки тому, не знаючи взагалі системи державного управління й формування політики, не мав уявлення що робити. Казав, що треба підвищити зарплати, запровадити один з видів медичного страхування — і все. Але система набагато складніша, і лікарських знань, хоч би де ці лікарі працювали, недостатньо для ухвалення державних рішень, які впливають на долю, життя та здоров’я українців. Але ми живемо в такий час, коли можливо все», - зазначає він. 

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»