Новини 2020-03-13 11:50

Зеленський озвучив питання, які розглядатиме РНБО

Справа стосується протидії Covid-19.

У п’ятницю, 13 березня, Рада національної безпеки й оборони має ухвалити план щодо протидії коронавірусу та розгляне питання закриття кордонів та авіасполучення. Про це розповів президент Володимир Зеленський під час виїзного позачергового засідання уряду, передає «Укрінформ».

 

«Після засідання уряду відбудеться засідання Ради національної безпеки України, де буде обговорено та впроваджено план заходів з боку держави, питання коронавірусу - питання дуже актуальне», - сказав Зеленський.

 

За його словами, на засіданні Радбезу йтиметься і про забезпечення необхідними засобами лікарень та аптек: «Мова йде і про маски, і про експрес-тести».

 

Як повідомлялося, РНБО збирається на засідання 13 березня.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

   

23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.

 

31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву - COVID-19.

 

МОЗ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19. 

 

Перший в Україні випадок інфікування Covid-19 зафіксували 3 березня в Чернівецькій області. 12 березня МОЗ підтвердило два нові випадки.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.