Новини 2020-03-13 21:14

Робоча група з оцінки медреформи визнала її успішність – Радуцький

За словами очільника робочої групи, створеної президентом, медреформа показала позитивні результати на первинній ланці, а система охорони здоров'я готова до наступного етапу.

Робоча група з питань реформування системи охорони здоров'я дійшла висновку, що медична реформа первинної ланки була успішною й Україна готова до реформи другого і третього рівня медичної допомоги. Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, який очолює цю групу. 

 

Його виступ відбувся під час засідання Комітету, на якому розглядалася пропозиція (законопроект №3130) народних депутатів від "Опозиційної платформи – За життя" скасувати закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», який є основою медреформи.

 

"Я особисто долучений до проведення аналізу започаткованої в Україні медичної реформи як керівник робочої групи, створеної за дорученням президента України. Ми детально проаналізували стан і реалізацію програми медичних гарантій на первинному рівні й готовність закладів охорони здоров’я до її запровадження для інших видів медичної допомоги. Аналіз свідчить про те, що на первинному рівні медична реформа проходить успішно і вже має позитивні результати. Пацієнти отримали можливість реалізувати своє право на вільний вибір лікаря, яке раніше існувало тільки на папері, та зрозуміли перелік медичних послуг, який вони можуть отримати безоплатно в будь-якого лікаря первинної ланки незалежно від того, працює він у комунальній, приватній лікарні чи практикує самостійно як ФОП. Сьогодні вже 29 млн українців підписали декларації з сімейними лікарями. Медичні заклади почали отримувати більше коштів, що дало можливість підвищити у два-три рази рівень оплати праці сімейних лікарів, покращити умови роботи закладу та запровадити додаткові сервіси", – повідомив Радуцький.

 

Читайте також: Олександр Данилюк: «Лікарських знань для ухвалення державних рішень недостатньо»

 

За його словами, доступність лікарів на первинному рівні не є ідеальною, особливо у сільській місцевості через дефіцит кадрів, проте це скоріше питання активності місцевої влади, яка має створювати стимули для залучення медиків на роботу.

 

"Щодо готовності системи охорони здоров’я до запровадження наступних етапів медичної реформи: за даними Національної служби здоров'я України (НСЗУ) станом на 10 березня автономізовано 99% закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану медичну допомогу, та 100% центрів екстреної медичної допомоги, з них 90% виконали всі вимоги та готові до контрактування з НСЗУ. Ця інформація свідчить про фактичну готовність до впровадження другого етапу програми медичних гарантій. Ми свідомі того, що існують певні проблеми, що реальне фінансування системи охорони здоров’я залишається недостатнім, що нарахування від НСЗУ не повністю покривають витрати у складних випадках, що завершення процесу автономізації закладів потребує додаткового часу, а також знаємо про багато інших проблем, які виникають у ході реформи. Однак незважаючи на це вважаю неприпустимим надалі фінансувати стіни і стелі лікарень замість лікування пацієнтів і справедливої оплати лікарів, як це відбувалося багато років і результати чого ми сьогодні спостерігаємо", – додав Радуцький.

 

Голова комітету заявив, що пропозиція про скасування закону про фінгарантії є неприйнятною. За підсумками голосування комітет вирішив відхилити законопроект №3130.

 

Нагадаємо, 1 квітня має розпочатися реформування наступних рівнів медичної допомоги – українці отримають гарантований безоплатний пакет послуг амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. За надання цих послуг медичні заклади будуть отримувати виплати від Національної служби здоров'я України, як це зараз відбувається на первинному рівні. В лютому 2020 року  президент України Володимир Зеленський утворив тимчасову робочу групу з питань реформування системи охорони здоров'я. Вона мала до 1 березня проаналізувати медичну реформу та готовність закладів до її наступного рівня. До складу групи увійшли, зокрема, Ілля Ємець, який у березні очолив Міністерство охорони здоров'я, Борис Тодуров, Андрій Безносенко, Олександр Усенко. 

схожі новини