Новини 2020-03-17 14:12

Коронавірус. Весняну сесію ПАРЄ скасували

Пленарна сесія була запланована на 20-24 квітня.

Весняну сесію Парламентської асамблеї Ради Європи скасували через коронавірус. Про це «Укрінформу» повідомили в департаменті комунікацій Ради Європи, повідомляється у вівторок, 17 березня.

 

«Пленарну сесію Парламентської асамблеї Ради Європи, яка була запланована на 20-24 квітня, скасовано через поширення коронавірусу Covid-19», - сказали в організації.

 

Як зазначається, рішення ухвалив президент ПАРЄ Рік Дамс для забезпечення безпеки делегатів, гостей та персоналу. Асамблея пізніше опрацює оновлений план своєї роботи на 2020 рік.

 

Зауважимо: також у зв’язку з коронавірусом Міжнародний валютний фонд і Світовий банк змінили формат квітневих глобальних зборів – вони відбудуться онлайн.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.