Новини 2020-03-17 16:42

У КМДА заявили, що в транспорт пускатимуть пасажирів тільки в масках

Жителів Києва закликали по можливості не користуватися транспортом.

У пасажирський транспорт Києва з 18 березня будуть пускати тільки у масках у зв'язку з введенням карантину через коронавірус. Про це заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

 

 "Щодо пасажирського автотранспорту, то із завтрашнього дня допуск пасажирів у транспорт буде здійснюватися виключно в масках", —  зазначив Поворозник.

 

У КМДА також закликали жителів Києва по можливості не користуватися транспортом.

 

Нагадаємо, що COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. В Україні зафіксовано щонайменше 7 випадків зараження, одна людина померла.