Новини 2020-03-18 15:26

Карантин. Уряд пом'якшив правила перетину адмінкордону з окупованим Кримом

Держприкордонслужба зможе ухвалювати рішення про пропуск українців за наявності гуманітарних потреб.

На час карантину через захворюваність Covid-19 уряд пом'якшив правила перетину адміністративного кордону з окупованим Кримом. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду в середу, 18 березня, передає «РБК-Україна».

 

Повідомляється, що тепер Держприкордонслужба на час карантину зможе ухвалювати рішення про пропуск українців через адмінкордон за наявності гуманітарних потреб.

           

Згідно з рішенням уряду, українців за наявності підстав гуманітарного характеру будуть пропускати за рішенням голови прикордонної служби з негайним інформуванням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

 

 «Прикордонники фізично присутні на КПВВ і можуть діяти оперативно. Це прискорить процес. Ми продовжуємо працювати над вдосконаленням алгоритмів, щоб зняти всі можливі проблеми», - сказав віце-прем'єр Олексій Резніков.

 

Він зазначив, що на КПВВ в Херсонській області з початку карантину зросла кількість відмов.

 

Зазначимо: до 3 квітня призупиняють роботу контрольні пункти в‘їзду на тимчасово окуповану територію Криму.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 18 березня у світі зафіксували 198 601 випадок зараження коронавірусом, з них 82 779 осіб одужали, 7 988 померли. В Україні зареєстровано 14 випадків, з них два – летальні.