Новини 2020-03-18 20:20

Україна звернулася в ООН через незаконний приїзд Путіна до Криму

Візит є грубим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України, статуту Організації та резолюцій Генеральної асамблеї.

Україна звернулася до генсека ООН та держав-членів Організації із закликом засудити незаконний візит російського президента Владіміра Путіна до українського Криму. Про це «Укрінформу» повідомив постпред України при ООН Сергій Кислиця в середу, 18 березня.

 

«Візит Путіна в тимчасово окупований Крим, який не був узгоджений із українською владою, є грубим порушенням суверенітету й територіальної цілісності України, статуту ООН та резолюцій Генеральної асамблеї», - зауважив український дипломат.

 

Він зазначив, що Кремлю не вдасться змінити закріплений Конституцією України статус Криму, який був визнаний міжнародною спільнотою, і цьому не допоможуть ні поїздки туди російського керівництва, ні будівництво так званого «кримського мосту» з території РФ на окупований півострів, ні інші спроби РФ.

 

Як повідомляється, відповідно до IV Женевської конвенції, РФ як держава-окупант повинна підтримувати для населення, яке проживає на окупованій нею території, належні рівень гігієни та стандарти охорони здоров’я, а також забезпечувати їх їжею та медичним захистом.

 

«Очікуємо, що російська влада поінформує Україну та міжнародне співтовариство про заходи, які вона вживає для захисту кримчан від пандемії коронавірусу Covid-19», - сказав Кислиця.

 

Нагадаємо, у зв’язку з неузгодженим з Україною приїздом Путіна до тимчасово окупованого Криму 18 березня Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест. Російському зовнішньополітичному відомству передали ноту протесту.