Новини 2020-03-20 14:39

Від коронавірусу в Італії померла ще одна громадянка України

Від коронавірусу померла громадянка України 1958 року народження.

Від коронавірусу в Італії померла ще одна громадянка України. Про це повідомляє директор департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

 

За його словами, інформація про смерть українки підтвердилася.

 

"Вчора в лікарні міста Романо-ді-Ломбардія (провінція Бергамо, - ред.) від коронавірусу померла громадянка України 1958 року народження. Зв'язок з лікарнею встановлено, родичів поінформували", - зазначив Погорільців.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 20 березня в Україні зареєстровано 26 випадків зараження (найбільше на Буковині), з них три – летальні.

схожі новини