Новини 2020-03-21 20:09

У Києві повідомили про підтвердження 7 нових випадків коронавірусу

Загалом, на сьогодні в столиці 10 зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19.

У Києві повідомили про підтвердження 7 нових випадків коронавірусу. Про це повідомляє мер Києва Віталія Кличка.

 

"Сьогодні під вечір ми отримали лабораторно підтверджені тести двох жінок -29-ти та 39-ти років та 5-ти чоловіків у віці від 31 до 50 років." заявив мер.
 

Загалом, на сьогодні в столиці 10 зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19.


Варто зазначити, що восьмеро киян були інфіковані в європейських країнах - переважно у Франції та Німеччині. Два випадки – місцеве зараження від хворих із Житомирської області та Києва.
 

Із 10 хворих п‘ятеро лікуються  в Олександрійській клінічній лікарні столиці. Інші 5 - перебувають на самоізоляції та отримують лікування вдома під наглядом лікарів.
 

"Також ми чекаємо на підтвердження чи спростування  діагнозу на коронавірус ще трьох тестів, відправлених у референс-лабораторію." - додав Кличко.

 

Зазначимо, 20 березня в Україні підтверджено 40 випадків COVID-19. Із 25 хворих на коронавірус на Буковині майже половина – в одному селі

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.