Новини 2020-03-23 12:00

Головне за вихідні. Збільшення кількості хворих на COVID-19, загострення в Попасній та смерть Ірини Бекешкіної

Тиждень.ua зібрав головні новини за вихідні дні.

Поширення коронавірусу в Україні

 

В Україні виявили 73 випадки зараження коронавірусом, більша половина з них – у столиці та Чернівецькій області. Нові випадки хвороби за останню добу виявили в Івано-Франківській області – ще троє осіб, у Київській області – плюс один заражений, у Львівській області – ще один випадок, в Черкаській області – один підтверджений хворий. У Києві вчора зафіксували відразу 20 нових випадків. І тепер столиця стала першою за кількістю хворих COVID-19 – всього 29 людей.

 

Медики з бригади екстреної допомоги, прибуваючи на виклик щодо підвищеної температури і підозри на коронавірус, робитимуть два тести – на грип і експрес-тест на коронавірус. 

 

У зв'язку з цим з 23 березня у деяких обласних центрах і столиці обмеження торкнуться і роботи міського громадського транспорту. 

 

Крім того, програма розвитку ООН, Всесвітня організація охорони здоров'я, ЮНІСЕФ і МОЗ готують для України два плани допомоги у боротьбі з коронавірусом з загальним бюджетом близько 58 мільйонів доларів. Про це повідомив

 

За його постпредставника України при ООН Сергія Кислиці, бюджети першої та другої програми складе близько 38 і 20 мільйонів відповідно.

 

Загостренння в Попасній

 

 

В суботу, 21 березня, російсько-окупаційні війська вкотре здійснили обстріл позицій українських захисників поблизу населеного пункту Попасна, поранений військовослужбовець.

 

Противник вів вогонь зі станкового протитанкового гранатомету та великокаліберного кулемету.

 

"Внаслідок обстрілу один український захисник отримав осколкове поранення. Евакуаційною технікою воїна доставлено до військово-медичного закладу, де йому оперативно було надано належну медичну допомогу. Стан здоров’я військовослужбовця задовільний", - йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що підрозділи Об’єднаних сил, використовуючи наявні вогневі засоби, дали "збройним формуванням Російської Федерації адекватну відповідь".

 

 

Смерть Ірини Бекешкіної

 

 

В суботу, 21 березня, передчасно померла відома українська соціологиня, директорка фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна. Про це повідомляється на сайті фонду "Демократичні ініціативи".

 

 

 

У фонді додають, що Бекешніна була символом об’єктивної української соціології, зробила вагомий внесок у розбудову демократії та громадянського суспільства.

 

Варто зазначити, що жінка  до останнього дня працювала, проводила опитування та заходи. Вона була переповнена новими ідеями та планами. Смерть прийшла несподівано. Наразі невідомо причина смерті соціологині.

 

Додамо, що Ірині Бекешкіній було 68 років.