Новини 2020-03-23 10:17

Коронавірус. Меркель пішла на карантин

Рішення ухвалили після того, як у лікаря, який 20 березня робив канцлерці щеплення, діагностували Covid-19.

У неділю, 22 березня, німецька канцлерка Ангела Меркель пішла на домашній карантин. Про це оголосив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, передає Deutsche Welle.

 

Рішення ухвалили після того, як у лікаря, який 20 березня робив канцлерці щеплення від пневмококової інфекції, діагностували коронавірус.

 

Меркель буде регулярно проходити тести на коронавірус протягом наступних днів. Свої службові обов'язки вона буде виконувати на карантині.

 

Безпосередньо перед повідомленням офіційного представника уряду Меркель виступила на прес-конференції, розповівши про досягнуту з очільниками федеральних земель угоду про додаткові заходи щодо стримування коронавірусу в Німеччині. Про позитивний результат тестування лікаря, який робив їй щеплення, канцлерка дізналася вже після спілкування з пресою.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.