Новини 2020-03-23 13:00

У парламенті вимагають визнати рішення про Консультативну раду незаконним

Нині проект відповідної постанови опрацьовується в комітеті.

Верховній Раді пропонують визнати незаконним рішення про створення Консультативної ради за участі представників ОРДіЛО. Про це йдеться на сторінці проекту постанови «про результати роботи засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 року в м. Мінськ, Республіка Білорусь» №3229 на сайті ВР.

 

Як зазначається, нині документ опрацьовується в комітеті.

 

«Верховна Рада України постановляє:

 

  1. Вважати що документи, погоджені і підписані 11 березня 2020 року на засіданні Тристоронньої контактної групи, в м. Мінськ, Республіка Білорусь, зокрема, проект Рішення про заснування Консультативної ради (робочої групи), прямо суперечать Конституції України, Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18.01.2018 № 2268-VIII та національним інтересам України», - йдеться в документі.
  2. Вважати неприпустимим подальше підписання представниками України  будь-якого Рішення про створення чи заснування Консультативної ради (робочої групи), як це передбачено пунктом 4 Протоколу засідання Тристоронньої контактної групи від 11 березня 2020 року.
  3. В подальшому вести переговори з мирного врегулювання, безпосередньо з офіційними представниками Російської Федерації, як держави, що вчинила збройну агресію проти України, із обов’язковим залученням інших суб’єктів міжнародного права.
  4. Визначити, що передумовою вжиття будь-яких кроків щодо мирного врегулювання має бути беззастережне довготривале припинення вогню», - йдеться в повідомленні.

 

Читайте також: Денис Казанський: Консультативна рада в рамках ТКГ в Мінську — це класичний випадок палиці, яка має два кінці

 

Нагадаємо, у Мінську 11 березня Тристороння контактна група підписала домовленості про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДіЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.