Новини 2020-03-23 13:47

У Києві пропуски на проїзд отримали понад 200 тисяч осіб

Пропуск дійсний тільки з посвідченням про роботу.

Більше 200 тисяч людей в Києві отримали пропуски на проїзд у суспільному транспорті. Про це 23 березня на брифінгу повідомив міський голова Києва Віталій Кличко. 
 

Кличко наголосив, що пропуск дійсний тільки з посвідченням, що підтверджує роботу людини в тій сфері, для якої надається суспільний транспорт.

 

Нагадуємо, що з 00:01 23 березня в громадському транспорті Києва їздять лише працівники важливих установ, що забезпечують життєдіяльність міста (рятувальники, медпрацівники, обслуговуючий персонал продовольчих магазинів і аптек). Їх пускають тільки зі спеціальними перепустками.

 

Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

Станом на 22:30 22 березня в Україні зафіксовано 73 випадки Covid-19, з них три – летальні.