Новини 2020-03-24 09:50

У Великій Британії запровадили загальнонаціональний карантин

Згідно з новими правилами, жителям Сполученого королівства дозволено залишати будинки тільки з поважних причин.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон ввечері 23 березня оголосив про запровадження у країні загальнонаціонального карантину через епідемію коронавірусної інфекції.

 

Лондон пішов за прикладом низки інших європейських держав, зокрема Італії, Іспанії та Франції, які ввели загальний карантин раніше.

 

Згідно з новими правилами, жителям Британії дозволено залишати будинки тільки з поважних причин:

 

  • для придбання товарів першої необхідності – чим рідше, тим краще,
  • для спортивних вправ на свіжому повітрі – один раз на день,
  • з медичних міркувань або для надання допомоги іншим,
  • для поїздок на роботу, якщо її не можна перенести додому.
  • З інших причин залишати будинок не можна.
  • Більшість магазинів, ресторани, розважальні заклади в країні будуть зачинені.

Станом на ранок 24 березня у Британії зафіксовано 6 650 випадків інфікування коронавірусом, 335 людей померли, 135 одужали.

 

Загалом у світі кількість підтверджених випадків інфікування коронавірусом становить понад 381 тисячу. Від COVID-19 померли 16 557 людей, видужали – 101 794.

 

Нагадаємо, 23 березня Кабінет міністрів України ввів надзвичайну ситуацію в Донецькій, Тернопільській та Черкаській областях з метою запобігання поширенню COVID-19. Таким чином режим надзвичайної ситуації встановлений вже в 9 областях.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.