Новини 2020-03-24 17:42

Польща посилює обмеження у зв’язку з коронавірусом

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький повідомив, що обмеження, які введено останнім часом, запобігають масовому поширенню в Польщі коронавірусу.

Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький повідомив, що обмеження, які введено останнім часом, запобігають масовому поширенню в Польщі коронавірусу. Після засідання урядового штабу кризового управління у вівторок очільник польського уряду попередив про введення чергових обмежень. Матеуш Моравєцький пояснив, що це пов’язане з турботою за людей похилого віку.

 

«Тому ми вводимо обмеження стосовно пересування і перед нами цей дуже складний етап. Тому що ці обмеження стосуватимуться кожного з нас. Вони стосуватимуться також щоденного життя. Всі інші справи, крім найбільш необхідних, як вийти до крамниці, до аптеки, вигуляти собаку – всі справи відкладімо на пізніше. Також є обмеження в пересуванні громадським транспортом. Лише сидячі місця, поділені на два», – сказав прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький.

 

Як додав глава уряду, всі дотеперішні обмеження надалі діють. Вони стосуються, наприклад, торгових центрів, де відкритими можуть бути лише деякі крамниці, зокрема продуктові й аптеки, також не працюють ресторани й подібні заклади, кінотеатри й інші місця культури.

 

Школи та виші перейшли на дистанційне навчання. За словами очільника уряду, також планується закриття судів і частини державних установ. Матеуш Моравєцький закликав уникати пересування, перебування разом і нагадав про необхідність зберігати відстань між людьми принаймні півтора – двох метрів.

 

Як зазначається, загалом у Польщі зафіксовано 150 випадків коронавірусної інфекції

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.