Новини 2020-03-24 19:45

Синод ПЦУ дозволив проводити богослужіння без мирян

Під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку

Священний синод Православної Церкви України дозволяє проведення богослужінь у храмах лише священнослужителями та церковнослужителями і співаками. Про це повідомляє сайт ПЦУ.

 

 "Пункт 3 "Практичних настанов для єпископату, духовенства і вірних у зв’язку з оголошеною пандемією особливо небезпечної коронавірусної хвороби (COVID-19)" (затверджених Священним синодом 17 березня 2020 р.) дозволяє проведення богослужінь у храмах самими лише священнослужителями та церковнослужителями і співаками, без особистої присутності мирян" - йдеться в повідомленні.

 

Також зазначається, що під час проведення таких богослужінь миряни повинні долучатися до спільної молитви, використовуючи можливості віддаленого зв’язку. Таке рішення Синод під головуванням Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія ухвалив під час телеконференції 24 березня.

 

Крім того, Церква наполягатиме перед органами держвлади не закривати храми під час карантину.

 

Нагадаємо, Вселенський патріархат наказав церквам припинити проводити служби і обряди до кінця березня задля у відповідь на поширення коронавірусу.