Новини 2020-03-25 14:24

Уряд може зупинити пасажирське сполучення через держкордон до 27 березня

Прем'єр Денис Шмигаль доручив профільним міністерствам опрацювати проект рішення Кабміну щодо закриття кордону.

Уряд може зупинити пасажирське сполучення через держкордон до 27 березня. Про це повідомив «Інтерфакс-Україна», цитуючи прем’єр-міністра Дениса Шмигаля під час засідання Кабміну в середу, 25 березня.

 

«Окремо, до кінця п'ятниці, ми повинні зупинити будь-який пасажирський рух через кордон України в обидва боки», - сказав він.

 

Зазначається, що Шмигаль доручив Міністерству закордонних справ, МВС і Мінінфраструктури в терміновому порядку опрацювати відповідне рішення щодо закриття кордонів для будь-якого пасажирського сполучення і винести на позачергове засідання Кабміну.

 

«За необхідності винести його на розгляд Комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і за процедурою, щоб там не було жодних колізій, порушень прав громадян», - наголосив Шмигаль.

 

Зазначимо: 25 березня уряд продовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня у зв’язку з Covid-19.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.

 

Станом на 10:00 25 березня в Україні зафіксовано 113 лабораторно підтверджених випадків Covid-19.