Новини 2020-03-26 14:06

У МОЗ створили штаб протидії коронавірусу

На засіданні штабу були визначені представники органів державної влади, які будуть залучені до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

У Міністерстві охорони здоров'я створили штаб протидії коронавірусу. Про це повідомила представниця МОЗ під час брифінгу 26 березня, передає РБК-Україна.

 

За її словами, у міністерстві відбулося перше засідання штабу щодо протидії коронавірусу.

 

"Сьогодні вранці відбулось розгортання штабу. Віктор Ляшко провів перше засідання та призначив керівника штабу. Дав доручення до 16:00 всім головам ОДА створити такі штаби в областях, які будуть працювати з центральним штабом. Організувати їх роботу та призначити керівників. Також вже були перші завдання та поставлено завдання до кінця дня їх виконати", - заявила представник МОЗ.

 

Зокрема, на засіданні були визначені представники органів державної влади, які будуть залучені до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Це - МОЗ, ДСНС, Державна прикордонслужба та Нацполіція.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення.

 

25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.