Новини 2020-03-30 10:16

Коронавірус. Уряд посилив карантинні заходи

Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні 29 березня.

Уряд посилив карантинні заходи через коронавірус. Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні Кабміну в неділю, 29 березня. Про це повідомляється на сторінці Міністерства охорони здоров’я у Facebook.

 

Ухвалена постанова передбачає, що на осіб, які мали контакт з хворим або хворіють на Covid-19 та не потребують госпіталізації, покладається обов’язок дотримуватись самоізоляції.

 

Особи, які відвідували країни/регіони з місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ, підлягатимуть обсервації (ізоляції) протягом 14 днів.

 

Крім того, постанова передбачає, що до 5 квітня Міністерство цифрової трансформації має запустити Електронний сервіс для проведення моніторингу дотримання режиму самоізоляції та обсервації.

 

Обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити облаштування спецзакладів для обсервації, транспортування до них осіб, що їй підлягають, а також медичне спостереження за ними.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Станом на 10:00 30 березня в Україні зафіксовано 480 лабораторно підтверджених випадків Covid-19.