Новини 2020-03-30 12:22

У Києві двоє хворих на коронавірус одужали - Кличко

Наразі COVID-19 у столиці зафіксували у 102 людей.

У Києві двоє хворих із коронавірусом COVID-19 одужали. Про це повідомив під час брифінгу 30 березня міський голова Києва Віталій Кличко. 

 

 

Пацієнтів вже виписали з Олександрівської клінічної лікарні.

 

Кличко додаВ, що наразі коронавірус у столиці зафіксували у 102 людей. 

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Станом на 10:00 30 березня в Україні зафіксовано 480 лабораторно підтверджених випадків Covid-19.