Новини 2020-03-31 12:17

У МОЗ оновили алгоритми лікування COVID-19

Стаціонарне лікування надаватиметься хворим у середньому та важкому стані і пацієнтам, що належать до груп ризику.

У Міністерстві охорони здоров'я оновили алгоритми надання стаціонарного лікування пацієнтів з COVID-19. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

 

 

Згідно з оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19, стаціонарне лікування має обов'язково надаватися:

▪️ хворим з підозрою/підтвердженим COVID-19 у середньому й тяжкому стані, а також при ознаках пневмонії або дихальної недостатності;
▪️ пацієнтам, незалежно від тяжкості стану, які належать до групи ризику розвитку ускладнень.

 

До цієї групи ризику відносяться пацієнти з тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, декомпенсованим цукровим діабетом, з імуносупресивними станами, тяжкою хронічною патологією дихальної та серцево-судинної систем, нирковою недостатністю, аутоімунними захворюваннями, тяжкими алергічними хворобами, цереброваскулярними захворюваннями в стадії декомпенсації, онкологічними захворюваннями.

 

Після прибуття пацієнта до закладу охорони здоров'я проводиться медичне сортування: за тяжкістю захворювання, необхідністю починати заходи медичної допомоги та наявністю ТГРС (тяжкого гострого респіраторного синдрому), пов'язаного з COVID-19.

 

Залежно від стану хворого та його класифікації спеціалісти надають відповідну медичну допомогу. Всім пацієнтам з COVID-19, які перебувають на стаціонарі, проводять профілактику загальних ускладнень.

 

Вагітні жінки з підозрою на COVID-19 мають бути госпіталізовані у спеціалізований стаціонар, уся терапія має проводитися з урахуванням стандартів ведення вагітності.

 

Нагадаємо, саном на 10:00 вівторка, 31 березня, в Україні зафіксовано 549 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби Covid-19.