Новини 2020-03-31 17:53

Укрзалізниця безкоштовно возитиме медиків

Соціальна програма запускається із 31 березня.

Укрзалізниця запускає соціальну програму із безкоштовного підвозу медиків службовим поїздами з 31 березня. Про це у Telegram-каналі повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій. 

 


 

Усі витрати з організації перевезень компанія бере на себе. Проїзд для медиків буде безкоштовним.


Попередній перелік маршрутів та кількість місць, необхідних для перевезення, були розраховані на основі даних від місцевих органів влади.
 

Медикам потрібно мати службове посвідчення або інший документ, що підтверджує роботу у медичному закладі, а також засоби індивідуального захисту, зокрема маски або респіратора та рукавичок.
 

Розклад руху службових поїздів Укрзалізниці надаватиметься органам місцевої влади для доведення до відома працівників медичних установ. Для уточнення графіку руху поїздів можна також звертатися за номером гарячої лінії Укрзалізниці – 0800503111.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.