Новини 2020-04-01 09:36

МВС не дасть згоди на жоден авіаційний чартер — Аваков

Тим, хто відмовляється від обсервації, загрожують штрафи.

Міністерство внутрішніх справ більше не дасть згоди на жоден авіаційний чартер під час карантину у зв’язку з пандемією Covid-19. Про це 1 квітня повідомив у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

 

"МВС не дасть більше згоди на жоден авіаційний чартер. Пасажирське авіасполучення – закрито. Винятки будуть рідкісні й лише окремим рішенням зі 100% обсервацією під контролем санлікарів з наступним тестом ПЛР. Тільки так", —  написав Аваков.

 

Таке рішення міністр пояснює тим, що Україні, які повернулися з Катару і Балі, відмовлялися від обсервації. Він наголосив, що це ставить під ризик мільйони людей. 

 

Аваков додав, що більш як 75% випадків зараження коронавірусом у Києві – це ті, хто прилетів, 25% вторинне зараження від них же.

 

Міністр наголосив, що порушників режиму обсервації, тих, хто втік від неї, чекають штрафи до 17 000 гривень.

 

Як повідомлялося, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.