Новини 2020-04-01 12:04

У ЗСУ не зафіксували жодного випадку зараження Covid-19

На ізоляції (зокрема самоізоляції) перебувають 139 осіб.

Станом на 7:00 середи, 1 квітня, серед військовослужбовців Збройних сил України нема випадків зараження Covid-19. Про це повідомляється на сторінці Командування Медичних сил ЗСУ у Facebook.

 

«На 07:00 1 квітня в Збройних Силах України випадків захворювання на гостру респіраторну хворобу, спричинену коронавірусом типу Covid-19, не зареєстровано», - йдеться в повідомленні.

 

Як зазначається, на ізоляції (зокрема самоізоляції) перебувають 139 осіб. Кількість військовослужбовців, у яких закінчується ізоляція у найближчі 4 доби – 64 особи.

 

Нагадаємо, Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на Covid-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Станом на 10:00 1 квітня в Україні зафіксовано 669 випадків Covid-19.