Новини 2020-04-02 16:27

Більша частина українців виступає за жорсткіший карантин – опитування

43% громадян «за» більш жорсткі заходи, водночас 40% думають, що вжиті заходи цілком адекватні ситуації.

43% українців виступають за більш жорсткі заходи забезпечення карантину, ніж зараз. Про це йдеться в опитуванні, проведеному КМІС 27-30 березня.

 

Водночас 40% думають, що вжиті заходи цілком адекватні ситуації. 9% впевнені: ці заходи повинні бути менш жорсткими, введено занадто багато непотрібних обмежень. 1% - вважають, що ніяких обмежувальних заходів взагалі не потрібно.

 

49% українців думають, що обмежувальні  заходи були прийняті вчасно. 38% думають, що влада запізнилася з протидією епідемії. 5% дотримуються думки, що обмежувальні заходи передчасні.

 

40% опитаних вважають, що влада успішна в протидії епідемії коронавірусу, 48% - що не успішна.

 

17% опитаних вважають, що влада успішна в запобіганні можливих економічних труднощів в Україні, пов'язаних з епідемією коронавірусу; 57% думають, що не успішна. 17% респондентів думають, що влада успішна у забезпеченні доступності медичних послуг для громадян, 70% вважають - що не успішна.

 

43% респондентів більше побоюються економічних наслідків від карантинних обмежень, ніж епідемії. 34% більше побоюються епідемії COVID-19 в Україні. 14% не побоюються ні першого, ні другого, вважаючи, що ситуація нормалізується протягом 1-2 місяців.

 

На думку респондентів, найгірше справляються з епідемією такі країни: Італія – 47%, Іспанія – 23%, Україна – 12%, США – 12%. Натомість найкраще справляються з епідемією Китай – 46%, Німеччина – 9%, Білорусь  – 7%, Україна  – 6%, Південна Корея – 5%. (Ці питання були відкриті, респондент міг назвати не більше 4 країн).

 

Відповідаючи на запитання, які країни чи міжнародні організації можуть найбільш ефективно допомогти Україні в боротьбі з епідемією, 34% українців назвали Китай; 11% - Всесвітню організація охорони здоров'я; 10% - ЄС; 9% - США; 6% - Росію.

 

35% вважають, що жодна з країн чи організацій не зможе цього зробити.

 

Опитування було проведене методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У ході опитування проведено 1500 інтерв'ю.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.

 

Станом на 10:00 2 квітня в Україні зафіксовано 804 лабораторно підтверджених випадків COVID-19.