Новини 2020-04-03 15:25

Уряд дозволив більшу кількість пасажирів у транспорті

Вимоги щодо наявності респіраторів або захисних масок у водіїв і пасажирів зберігаються.

Кабінет міністрів пом'якшив правила перевезення пасажирів під час карантину. Відповідну постанову оприлюднили на Урядовому порталі

 

Згідно з документом, працівників установ незалежно від форми власності, які забезпечують охорону здоров'я, продовольче забезпечення, найважливіші держпослуги, енергозабезпечення дозволяється перевозити в межах кількості сидячих місць.

 

Вимоги щодо наявності респіраторів або захисних масок у водіїв і пасажирів зберігаються.

 

Раніше у громадському транспорті можна було перевозити не більше 10 осіб. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Станом на 10:00 3 квітня в Україні зафіксовано 942 лабораторно підтверджені випадки COVID-19.