Новини 2020-04-06 10:13

За кордоном 11 українців одужали від COVID-19

Українці вилікувалися в Італії, Нігерії, ОАЕ, Польщі, Німеччині та Японії.

За кордоном від коронавірусної хвороби, спричиненої COVID-19, одужали 11 українців. Про це повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ

 

Українці вилікувалися в Італії, Нігерії, ОАЕ, Польщі, Німеччині та Японії. 

 

Окрім того, п'ятеро українців за кордоном померли від коронавірусної хвороби. 

 

Як повідомлялося, в Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом COVID-19 в Україні діє тритижневий карантин. 18 березня в рамках карантинних заходів зупинилися всі залізничні, авіаційні та автобусні міжміські і міжобласні пасажирські перевезення. 25 березня уряд подовжив всеукраїнський карантин до 24 квітня.