Новини 2020-04-06 13:28

Кабмін закрив понад 100 пунктів пропуску на кордоні через карантин

Залишаться лише 19.

У зв’язку з карантином із 7 квітня тимчасово закриють ще 115 пунктів пропуску на державному кордоні. Про це повідомили на сайті Кабінет Міністрів.

 

Зазначають, що ще в 28 пунктах пропуску тимчасово заборонять пішохідне сполучення.

 

Від 7 квітня залишать тільки 19 пунктів пропуску, де можна перетнути державний кордон України власним автотранспортом. 

 

Також на сайті додають перелік пунктів пропуску, які тимчасово не працюватимуть.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків COVID-19.