Новини 2020-04-06 15:03

Не намагайтеся перетинати кордон пішки - МЗС

Кабмін прописав правила перетину кордону з інших країн лише автомобілями.

Міністерство закордонних справ закликало українців не перетинати кордон пішки, а звернутися в міністерство для організації спецрейсів.Про це 6 квітня повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

 

"Громадянам України, які планують перетинати кордон без транспортних засобів або які прибувають до кордону без транспорту, варто чітко розуміти, що спершу їм необхідно перетнути пункти пропуску суміжних країн, в яких також діють певні обмеження... Кожна країна сама приймає обмеження, і зокрема щодо пропуску людей у пішому порядку. Зважаючи на це, ДПСУ радить громадянам активно інформувати консульські установи України за кордоном про своє перебування в тих чи інших країнах і реєструватись у відповідних системах МЗС, аби надалі відповідні міністерства і відомства могли планувати спецрейси як авіаційні, так і залізничні - для повернення громадян в Україну", - розповів Демченко.

 

Речник пояснив, що у рішенні Кабміну чітко прописано правила перетину кордону з інших країн лише автомобілями.

 

Нагадаємо, що у зв’язку з карантином із 7 квітня тимчасово закриють ще 115 пунктів пропуску на державному кордоні. Ще в 28 пунктах пропуску тимчасово заборонять пішохідне сполучення.

 

Як зазначалося, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 6 квітня зафіксовано 1319 випадків COVID-19.