Новини 2020-04-07 17:33

Медіарух зробив заяву щодо телеуроків на NewsOne, 112 і ZIK

Медійники ввжають, що таке рішення суттєво зашкодить інформаційній безпеці України.

Медіарух, Незалежна медійна рада та медійні громадські організації висловлюють обурення щодо рішення влади запустити трансляцію телевізійних уроків під час карантину, серед інших мовників, також і на каналах NewsOne, 112 і ZIK.

 

"Ми вважаємо, що таке рішення суттєво зашкодить інформаційній безпеці України та інформаційній гігієні суспільства, адже воно суттєво розширить вплив російської та проросійської пропаганди, зокрема й на молоде покоління", - йдеться у заяві.

 

Канали з холдингу "Новини", формальним власником яких є народний депутат від "Опозиційної платформи —  За життя" Тарас Козак, перебувають під безпосереднім впливом керівника цієї партії Віктора Медведчука. 

 

Зокрема, моніторинг громадської організації "Детектор медіа" засвідчує, що в ефірі цих трьох телеканалів найбільше з українських телерадіокомпаній "лунає інформація з ознаками кремлівської пропаганди, часом дослівно повторюються меседжі російських державних телеканалів".

 

"Ми закликаємо владу переглянути своє рішення з урахуванням ризиків, які воно несе. Демонстрація відеоуроків на цих каналах збільшить їхню аудиторію за рахунок тих людей, які за інших обставин не стали б дивитися пропагандистські проросійські телеканали. Ми закликаємо інші  українські телевізійні канали, які поки що не беруть участі у проекті «Всеукраїнська школа онлайн», — зголоситися на участь, щоб ефір телеканалів, пов’язаних з Віктором Медведчуком, не був потрібен ініціаторам важливого соціального проекту", - зазначають у заяві. 

 

 

схожі новини