Новини 2020-04-07 18:30

У ВООЗ порадили не скасовувати карантин передчасно

Раніше президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначили, що карантин в Україні дав свої результати.

Всесвітня організація охорони здоров'я не має для країн конкретних рекомендацій щодо послаблення карантинних засобів, але застерігає від передчасного скасування карантину. Про це сказав представник ВООЗ Крістіан Лендмайєр під час брифінгу 7 квітня, передає Reuters

 

"Це схоже на те, як ви хворієте, а потім надто рано встаєте з ліжка та беретеся за справи, ви ризикуєте повернутися в першопочатковий стан та мати ускладнення",  - сказав він. 

 

Раніше президент Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначили, що карантин в Україні дав свої результати, оскільки в країні почали фіксувати менше випадків коронавірусної хвороби. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

В Україні станом на 9:00 7 квітня зафіксовано 1462 випадки COVID-19.