Новини 2020-04-09 12:21

Христина Вовчук: Пекінські дипломати просувають наратив про перевагу китайських підходів боротьби з COVID-19 і критикують США

Натомість китайські державні медіа прагнуть певним чином контролювати й коригувати інформацію про коронавірусну інфекцію, яка наразі поширюється в світі.

Наразі пекінські дипломати просувають наратив про перевагу китайських підходів боротьби з вірусом і критикують «безвідповідальність і некомпетентність» Білого дому. Про це пише журналіст Тижня Христина Вовчук.

 

До того ж, за її словами, із середини березня Китай почав стверджувати, що американська армія відповідальна за спалах коронавірусної інфекції, припускаючи, що SARS-CoV-2 нібито було розроблено як генетично модифіковану біологічну зброю, яку американські військові навмисно чи випадково поширили в місті Ухань. Офіційний представник китайського МЗС висловив підтримку суперечливій статті, у якій ішлося про те, що COVID-19 бере свій початок у Сполучених Штатах.

 

«Натомість китайські державні медіа прагнуть певним чином контролювати й коригувати інформацію про коронавірусну інфекцію, яка наразі поширюється в світі. Для цього запущено пропаганду з акцентом на кризі системи охорони здоров’я в США й успішній боротьбі Китаю. Певні медіа, як-от Global Times і People’s Daily, також підтримують конспірологічні теорії про штучне походження вірусу. Такі дії можна охарактеризувати як повномасштабну дезінформаційну кампанію, що їх раніше здійснювала виключно Росія. Іранські лідери також узяли на озброєння теорію змови про те, що вірус є біологічною зброєю, створеною у США», – йдеться в матеріалі.

 

Вовчук зауважує, що, оскільки Китай здійснює активну дезінформаційну діяльність, американський президент Дональд Трамп також став більш наполегливим у своєму бажанні покласти провину за кризу на Пекін. Пандемія посилила бажання Трампа впоратися з кризою самотужки, хоча ситуація виглядає для США не дуже позитивно.

 

«Нині Америці не вистачає ресурсів для задоволення власних потреб, не кажучи вже про надання зовнішньої допомоги. Медичні запаси Штатів доведеться поповнити або імпортом з того самого Китаю, або пришвидшеним зростанням внутрішнього виробництва. На початку кризи Білий дім пропонував допомогу Пекіну та європейським країнам, однак зараз він менш спроможний зробити це, оскільки збільшилися масштаби поширення коронавірусної інфекції на його власній території. США вже обігнали КНР і тепер лідирують за кількістю випадків зараження», – пише вона.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»