Новини 2020-04-09 15:10

У ЗСУ виявили нові випадки COVID-19

Захворювання зафіксували у двох військовослужбовців, стан здоров'я обох - задовільний.

У четвер, 9 квітня, у Збройних силах України зареєстрували ще два випадки захворювання COVID-19. Про це повідомляється на сторінці Командування Медичних сил ЗСУ у Facebook.

 

Так, у військовослужбовця Васильківського гарнізону, який був напередодні госпіталізований до Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» з попереднім діагнозом «пневмонія», підтверджено COVID-19. Військовослужбовець перебуває в госпіталі та отримує симптоматичне лікування. Стан його здоров’я задовільний.

 

Також COVID-19 підтвердили у військовослужбовця однієї з військових частин Мелітополя. З кінця березня він був на самоізоляції після контакту з особами з COVID-19. 29 березня в нього підвищилася температура. Зроблені на початку квітня з інтервалом 4 доби швидкі тести показали негативний результат. 9 квітня надійшли результати ПЛР-тестування, які підтвердили COVID-19. Стан його здоров’я задовільний. Він проходить лікування у домашніх умовах під наглядом медичної служби. Військові, які мали з ними контакти – відправлені на самоізоляцію. У разі появи симптомів ГРЗ у них візьмуть проби для діагностування COVID-19.

 

Зазначимо: 8 квітня у ЗСУ було зареєстровано 5 випадків COVID-19, з них один – летальний.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Станом на 9:00 9 квітня в Україні зафіксовано 1892 випадки COVID-19.