Новини 2020-04-09 17:28

Кабмін розповів про умови обсервації

За харчування в місцях обсервації треба платити.

Перебування в обсервації є безкоштовним, проте за харчування потрібно платити. Про це йдеться в постанові уряду, оприлюдненій на Урядовому порталі

 

Кабінет міністрів визначив, що за доправлення на обсервацію осіб відповідає місцева влада.

 

Міністерство внутрішніх справ, Нацполіція та Нацгвардіія забезпечують супровід транспорту до місць обсервації та порядок на території обсерваторів.

 

Адміністрація місця обсервації забезпечує підготовку обсерватора до прийому осіб та створення належних умов їх перебування.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.

 

Станом на 9:00 9 квітня в Україні зафіксовано 1892 випадки COVID-19.