Новини 2020-04-09 20:00

Суд зобов’язав НАБУ зареєструвати провадження щодо екс-міністра Омеляна

Справа стосується доведення ДП «Бердянський морський торговельний порт» до банкрутства.

Вищий антикорупційний суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро зареєструвати кримінальне провадження щодо колишнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна. Про це повідомляється на сайті ВАСУ в четвер, 9 квітня.

 

Як зазначається, суд частково задовольнив скаргу «Бердянський антикорупційний центр» від 16 березня цього року. У скарзі зазначено, що 21 лютого 2020 року «Бердянський антикорупційний центр» подав до НАБУ заяву-повідомлення про вчинення службовими особами державної виконавчої влади кримінальних правопорушень, передбачених ст. 172, 219, 364, 382 КК України.

 

«Серед заявлених осіб – екс-міністр інфраструктури (2016-2019 рр.), його заступник, lержавний секретар Міністерства інфраструктури, а також топ-посадовці чинного складу Міністерства інфраструктури України», - йдеться в повідомленні.

 

За версією заявника, посадовці довели ДП «Бердянський морський торговельний порт» до банкрутства через зловживання владою, службовими підробками, грубим порушенням законодавства про працю та невиконанням судового рішення.

 

Крім цього, у заяві є дані про вчинення кримінальних правопорушень начальником Бердянського філіалу ДП «Адміністрація морських портів України», службовими особами ДП «АМПУ» та його колишнім керівництвом, а також виконуючим обов’язки директора на теперішній час.

 

Також є відомості щодо протизаконних дій керівників компаній ТОВ «Аскет-Шиппінг» та ТОВ «Агро-Класс» як співучасників злочинів, вчинених службовими особами. До заяви «Бердянський антикорупційний центр» додав документи на підтвердження зазначених фактів.

 

Заявник просив суд визнати протиправною бездіяльність детектива НАБУ щодо внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР, а також зобов’язати детектива НАБУ невідкладно розпочати досудове розслідування та внести до ЄРДР відомості за кожним окремо вказаним у заяві кримінальним правопорушенням і відносно кожної службової особи окремо.

 

Проте, дослідивши матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про часткове задоволення скарги.

 

Під час розгляду скарги суд встановив, що відомості, які містяться у заяві, дійсно не були внесені до ЄРДР та досліджені у межах досудового розслідування кримінального провадження.

 

У своєму виступі детектив НАБУ зазначила, що «Бердянський антикорупційний центр» було направлено лист-відповідь. У цьому листі зазначено, що НАБУ не вбачає достатніх об’єктивних даних щодо наявності у діях зазначених осіб ознак кримінальних правопорушень. Їхні дії не віднесені до підслідності НАБУ.

 

Суд дійшов висновку: уповноважені особи НАБУ допустили бездіяльність – не внесли відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР упродовж 24 годин після отримання заяви, як вимагає законодавство. Відомості, викладені у заяві, містять об`єктивні дані, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, які підслідні НАБУ, і потребують дослідження.

 

Нагадаємо, 6 квітня генпрокурорка Ірина Венедіктова внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій п’ятого президента Петра Порошенка.

схожі новини